Он-лайн фотошкола Владимира Никитенко

 

Робота з фотобанками. Що залишається за кадром - Передмова

Несподівані приємні наслідки роботи з фотостоками 

Сток

 

Фотографування для стоків  сьогодні чи не найпопулярніша тема в Інтернеті серед  дотичних до фотографії. Звісно, більшість інформаційних матеріалів присвячена підготовці фоторобіт  до завантаження,  комунікаціям, проблемам прийомки і відмов, тощо.  Але, практично, ніхто не звертає увагу на те, що окрім матеріального зиску та вдосконалення майстерності, робота на фотобанки може приносити ще й інші задоволення, інколи досить несподівані. 

 

На простих прикладах в коротких нарисах цього розділу продемонструю, як одна з моїх улюблених спеціалізацій  - фотографування рослин -  сприяє набуттю нових знань і навіть призводить до невеличких відкриттів у біології, нехай і зроблені вони на місцевому рівні. Ймовірно, згодом ці крихти знань можуть стати в пригоді справжнім фахівцям, зокрема екологам, і знайдуть своє місце у величезній мозаїці вчення про природу рідного краю.

 

До речі, про місце. Давно, багато і з величезним задоволенням знімаю природу в рідній Київській області, зокрема в Миронівському та Богуславському районах.  Фіксуючи її красу і неповторність, помічаю зміни, радію її частковому відродженню, сумую за втратами.  І хоча за фахом я далекий від біології, при підготовці фото до завантаження  на стоки хоч-не-хоч, а мусиш не тільки ідентифікувати рослину, а й зрозуміти, як її виграшно позиціонувати  і представляти. Тож, корисні і цікаві знання з ботаніки невпинно накопичуються в моїй голові і це не може не тішити.

 

Спочатку я просто радів з того, що рослини в моєму світі почали одержувати імена. Замість «зелененька с гачечками» тепер мене зустрічає «підмаренник»,  а «парило»  замінило «ті жовті з долини».

 

 

Сьогодні мої знання вже дозволяють аналізувати певні взаємозв’язки між рослинами, фіксувати особливості співіснування окремих родів та видів, знаходити та створювати матеріал (у фотографічному виді, звичайно ж) для подальшого вивчення випадків симбіозу та інвазії в рослинному світі півдня Київщини.

 

 

Зокрема, мене надзвичайно зацікавили «прибульці» з Американського континенту. Свого часу вони якимось чином примудрилися пересікти океан, промандрували тисячами кілометрів суходолу і, врешті решт, урізноманітнили флору України.

 

Однозначно, з усіх рослин, які «понаєхалітут», найбільше уваги дісталося токсичній амброзії  полинолистій. Найбільше, але, на жаль, недостатньо для того, щоб на належному (читайте - державному) рівні розпочати ефективну боротьбу з цим надзвичайно небезпечним карантинним бур’яном. Досвід європейських країн говорить - це обов’язково станеться у майбутньому і в нас, адже амброзія ще ніде не пробачила  свого ігнорування.

 

Я ж хочу познайомити вас не з такими «розкрученими» і, сподіваюся, не такими жахливими хижаками, як амброзія. Але ці зелені сусіди-новосели, повірте, варті нашої уваги.

 

Інформацію про рослини, що доповнюють мої фото, брав із різноманітних джерел, можливо, не завжди достатньо фахових. Тож, буду дуже вдячний за коментарі та доповнення.

 

Читайте також:

В кадрі стокового фотографа - Конюшина чашеносна

В кадрі стокового фотографа – Ваточник сирійський

В кадрі стокового фотографа – Птелея трилиста

 

Моє портфоліо на shutterstock.

 

© Володимир Нікітенко

 

 Создан 08 янв 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником